0

کدام مدل لباس ها برای خانم ها با اندام گلابی شکل مناسب هستند ؟

اندام گلابی شکل

فرم بدن زنان شامل گونه های مختلفی است که هر کدام در نوع خود بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند . بهتر است بدانیم که هیچ یک بر دیگری برتری ندارند .

به طور کلی شکل بدن زنان شامل پنج دسته اصلی است :

 • فرم بدن ساعت شنی
 • فرم بدن مثلث وارونه
 • فرم بدن مستطیل یا صاف
 • فرم بدن سیبی شکل
 • فرم بدن گلابی شکل

با وجود این که مشخص کردن نوع اندام هر فرد کار نسبتا دشواری است اما تنها با نگاه کردن به آینه می توان گفت که آیا اندام گلابی شکل دارید یا نه ؟

خانم هایی با اندام گلابی شکل به طور کلی پایین تنه برجسته تری دارند . یعنی ران ها و باسن در این فرم بدن اندام های پرتر و سینه ها کوچک تر هستند . با توجه به این که باسن بزرگ تر و پهن تر از سینه ها و شانه ها هستند، زنانی با این فرم اندام، در اصطلاح بدنی به شکل گلابی دارند . افراد با اندام گلابی شکل، معمولا وزن خود را به روی نیمه پایینی خود حمل می کنند .

یکی از افراد مشهور در سراسر جهان که به خاطر فرم بدن گلابی شکل توانسته سر و صدای زیادی بر پا کند، کیم کارداشیان است که با انتخاب لباس های مناسب استایل های بی نظیری از خود به نمایش می گذارد .

در واقع خصوصیات اندام گلابی شکل به صورت زیر است :

 • پایین تنه از بالا تنه بزرگ تر است .
 • باسن بزرگ ترین قسمت اندام است .
 • شانه ها باریک نسبت به باسن

انتخاب لباس برای اندام گلابی شکل

نکته کلیدی برای انتخاب لباس برای این فرم بدن این است که توجه را از قسمت باسن دور کنید و به تقویت استایل در قسمت بالا تنه توجه بیش تری داشته باشید .

چگونه بالا تنه را در اندام گلابی شکل برجسته کنیم ؟

برای اینکه توجه را به بالا تنه جلب کنید، روش های مختلفی وجود دارد :

 • با استفاده از پارچه های طرح دار و اضافه کردن تزئینات به شانه ها، خط شانه را به صورت بصری پهن کنید .
 • از رنگ های روشن و انتخاب لباس های طرح دار یا پارچه های شلوغ دوری نکنید .
 • پوشیدن تاپ های گشاد کار اشتباهی است، چون زیبایی کمر شما را پنهان می کند .

چگونه پایین تنه خود را پنهان و ظاهر آن را متعادل نشان دهیم ؟

 • به جای شلوار جین تنگ یا شلوارهای پارچه ای تنگ، شلوارهای فاق بلند، راسته یا بوت کات را حتما امتحان کنید .
 • رنگ های تیره را برای پایین تنه خود انتخاب کنید .
 • از پوشیدن شلوارهایی که جیب های بزرگ با تزئینات زیاد دارند، خودداری کنید .

انتخاب تاپ و بلوز مناسب برای اندام گلابی شکل

تاپ و بلوز با رنگ روشن به گونه ای که حواس دیگران را به بالا تنه معطوف کند، گزینه بسیار خوبی است . این افراد می توانند تاپ هایی را انتخاب کنند که تا انتهای کمر باشند .

همچنین بلوز یا شومیزی که از کنار باسن بگذرد و به انتهای باسن ختم نشود، برای افراد دارای اندام گلابی شکل مناسب خواهد بود . زیرا اگر لباس این افراد تا باسن باشد، تمرکز دیگران به سمت نشیمنگاه بیش تر خواهد بود .

انتخاب مانتو و پالتو برای افراد دارای اندام گلابی شکل

این افراد بهتر است از مانتو و پالتوهای بلند و جلو باز استفاده کنند . علاوه بر این مانتوهایی که به صورت دو تکه دوخته می شوند، در قسمت بالا تنه تنگ هستند و در بخش زیرین آزاد و گشاد می شوند نیز گزینه بسیار خوبی برای این افراد به حساب می آیند . افراد دارای اندام گلابی شکل بهتر است در فصل های سرد از کاپشن های حجیم و پف دار برای قسمت بالا تنه خود استفاده کنند . با این کار بالا تنه باریک آن ها مقداری بزرگ تر دیده می شود و پایین تنه آن ها کمی متعادل تر به نظر می رسد .

انتخاب دامن مناسب برای اندام گلابی شکل

دامن های نیم کلوش و دامن هایی که در قسمت پایین گشاد می شوند، انتخاب عالی برای اندام گلابی شکل هستند . طول دامن بهتر است تا روی زانو یا وسط ساق پا باشد .

این افراد از پوشیدن دامن هایی که طرح دار هستند، خودداری کنند زیرا باعث بزرگ تر دیده شدن باسن می شوند .

انتخاب شلوار مناسب برای اندام گلابی شکل

یکی دیگر از چالش هایی که افراد دارای اندام گلابی شکل با آن مواجه هستند، انتخاب شلوار مناسب است . این افراد نباید از شلوارهای بسیار تنگ استفاده کنند . علاوه بر این پوشیدن شلوارهای دارای تزئینات زیاد مناسب نیست . شلوار جین  زیپ دار هم گزینه مناسبی برای این افراد نیست . مناسب ترین فرم شلوار برای افراد دارای اندام گلابی شکل شلوارهای تیره و بدون طرح و نقش می باشد .

انتخاب سرهمی مناسب برای افراد دارای اندام گلابی شکل

مدل لباس سرهمی باید به گونه ای باشد که به اندازه بالا تنه اضافه کند و برعکس پایین تنه را کوچک تر جلوه دهد تا تعادل ایجاد شود .

سرهمی هایی که خط یقه آن ها روی بازوها قرار می گیرد و روی آن ها حلزونی دوخته شده است و بند هم ندارد، برای این قسمت عالی کار می کنند، چون سینه و شانه ها را پهن تر نشان می دهند . شلوار سرهمی نیز باید راسته آزاد یا دم پا گشاد باشد . به طور کلی قسمت پایین تنه سرهمی نباید زیاد شلوغ باشد .

کلام آخر

شناخت استایل و فرم بدن نقش ویژه ای در انتخاب بهتر لباس و به دنبال آن افزایش جذابیت شما لیدی ها دارد . به همین دلیل لازم است قبل از خرید لباس مورد علاقه خودتان به شکل اندام خود توجه داشته باشید تا بتوانید خرید درستی انجام دهید .

اگر قصد انتخاب مزونی معتمد و سفارش لباس را دارد، کافیست به سایت سارن مد مراجعه نمایید . شما با مراجعه به سایت سارن مد می توانید مناسب ترین لباس را با توجه به نوع شکل بدن خود انتخاب نمایید .

آدرس سایت سارن مد : sarenmode.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن